لوله زهکش

لوله زهکش جهت زهکش کردن خاک و برداشت آب مازاد از زمین های کشاورزی و چمن و پی ساختمان ها کاربرد دارد . لوله زهکش روتنگران از بهترین مواد اولیه و ماشین آلات پیشرفته تولید و در سایزهای 100 م م ، 125 م م ، 160 م م ، 200 م م عرضه می گردد .

لوله زهکش روتنگران در کلاف های 100 ، 70 ، 30 متری تولید و براساس استاندارد بین المللی DIN 1187 و استاندارد ملی ایران به شماره 7669 تولید میگردد.

مقاومت حلقوی لوله های زهکش 16 کیلو نیوتن می باشد . و لوله های کاروگیت زهکش را می توان تا عمق 11 متری زمین دفن نمود . لوله های زهکش دارای انواع اتصالات نصب از قبیل بوشن سه راه گپ و غیره می باشد .

معمولا لوله های زهکش از مواد UPVC و به شکل کاروگیتی تولید می شوند با توجه به اینکه بر روی لوله ها شیارهایی ایجاد شده،این شیارها مطابق با استاندارد بوده و نفوذ آب از داخل آنها امکان پذیر می باشد . لوله های زهکش روتنگران به سه دسته تولید میشوند. لوله های زهکش بدون شیار، لوله زهکش نیمه مشبک و لوله زهکش مشبک . لوله های زهکش به صورت ساده و الیاف دار قابل عرضه میباشند . جهت نصب لوله های زهکش معمولا از سه نوع شن ریز، درشت ومتوسط بر روی لوله استفاده می شود . دستور نصب در سایت این شرکت می باشد .

لوله زهکش پی وی سی جینجر ماشین

زهکشی در لغت به معنی خارج کردن آب اضافی از زمین بوده و یکی از کارهایی است که از ۲۰۰سال قبل مرسوم بوده است استفاده از آب در زهکشی به معنی مدیریت سفره آب زیرزمینی در جهت منابع اقتصادی و اجتماعی در کنار حفظ محیط زیست می باشد. لوله های زهکشی بصورت لوله های کاروگیتی تولید می شوند علت تولید این نوع لوله ها بصورت کاروگیت زهکشی تحمل فشار بار نیوتنی و داشتن مقاومت حلقوی بالاست.

لوله های زهکشی براساس استاندارد DIN1187 آلمان تولید و عرضه میگردد.

لوله های کاروگیت زهکشی با مواد upvc و مواد افزودنی استابلایزرهای خاص تولید می شود.

مزیت های لوله های UPVC زهکش نسبت به انواع دیگر لوله ها :

·عمر مفید طولانی آنها نسبت به لوله های سیمانی یا سفالی
·سبک بودن وزن و حمل و نقل آسان
·سهولت و سرعت بسیار زیاد در نصب و کارگذاری لوله
·مقاومت در مقابل املاح شیمیایی آب و خاک
· قابلیت انعطاف پذیری
· داشتن منافذ ورودی های یکنواخت

 عمده ترین کاربرد لوله های زهکشی به شرح ذیل می باشد:

1-خارج کردن آب حاصل از آبشویی زمین های شور و تبدیل زمین ها به مزارع قابل کشت

2-خارج ساختن آب اضافی حاصل از بارندگی و آبیاری در مزارع و درنتیجه حفظ کیفیت آن

3-خارج ساختن آب اضافی ساختمانها بمنظور جلوگیری از تخریب

4-خارج ساختن آب اضافی زمین های کشاورزی و فضای سبز بمنظور حفظ کیفیت آن

سبک بودن-مقاوم بودن-قابل انعطاف بودن از مزایای مهم این نوع لوله ها می باشد.